Tümosan Traktör ve Motor Fabrikası

“Güçlü Motor, Güvenilir Marka”

TÜMOSAN, Türk Motor Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adı altında 1976 yılında kurulmuş, Türkiye’nin ilk dizel motor üreticilerinden biridir. Traktör ve dizel motor üretiminde 39 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin en önde gelen üreticileri arasında yer almaktadır.

Yıllık, üç vardiyada 45.000 adet traktör ve 75.000 adet dizel motor üretim kapasitesi bulunan şirketin 50 -115 BG aralığında 3 ve 4 silindirli motorları ile yine aynı güç kategorisinde tarla ve bağ-bahçe, 2WD – 4WD çekiş özellikli, kabinli ve tenteli olmak üzere 11 seride 260’ın üzerinde farklı model traktörü bulunmaktadır.

TÜMOSAN kendi traktörü üzerinde kendi motorunu kullanan ve Avrupa Birliği normlarına başarı ile uyum sağlayan sayılı üreticilerden biridir.

Türkiye’nin tek çatı altında en büyük üretim kapasitesine sahip olan şirket, ihtiyaç halinde kapasite artırımını, ek arsa yatırımı yapmaksızın mevcut kompleks üzerinde gerçekleştirme imkanına sahiptir.

Özelleştirme sonrası yapılan makine teçhizat yatırımıyla üretim teknolojisi yenilenmiştir.

Müşterinin tüm beklentilerine cevap verecek kaliteli üretim ve mükemmele ulaşmak için sürekli değişim TÜMOSAN çalışanlarının ortak hedefidir. Üretilen ürünlerin kalitesini sağlamak için TÜMOSAN çeşitli kalite yeterlilik sertifikalarına sahiptir.

www.tumosan.com.tr