Birun Kümbet Dağ Evi

Giresun'a yaklaşık 60 km. mesafede bulunan Birûn Kümbet Dağ Evi Dereli İlçesi Kümbet Köyü Koç Kayası Yaylası’nda yer almaktadır.

Giresun-Trabzon sahil yolundan Dereli’ye döndükten sonra Karadeniz’in tüm güzelliklerini görmeye ve hissetmeye başlayacağınız bir yolculuğa başlamış olacaksınız… Çift taraflı yemyeşil iki yamacın ortasında seyahat ederken aracınızın pencerelerini açtığınızda yüzünüze çarparak, bir yandan sizi serinletmeye, bir yandan da bol oksijeni ile akciğerlerinize bayram sevinci yaşatmaya başlayacak olan o muhteşem havayı hissedeceksiniz… Karadeniz’e has muhteşem bitki örtüsünü seyrederken size eşlik edecek olan kuş sesleri ve akan suyun şırıltısı sizi şehrin gürültüsü ve stres dolu ortamından bir anda kurtaracaktır.

Dereli İlçesini geçtikten sonra yeşilin tonları daha bir çeşitlenecek, oksijen miktarı daha bir artarken akciğerlerinizin size nasıl teşekkür ettiğini duyacaksınız. Çam ağaçları arasında devam eden yolculuğunuzun son yerleşim yeri Kümbet Köyü (bölge yaylaklarının alışveriş merkezi)’nü geçtikten sonra tekrar çam ağaçlarıyla kaplı, 1.700 - 1.800 metre yükseklikteki yolculuğunuza devam ederken dağların tepesinde yer alan kır çiçekleri ve yeşil çayırlar farklı bir dünyada olduğunuz hissine kapılmanızı sağlayacak. Bol oksijen, nemsiz ortam ve pırıl pırıl bir gökyüzü sizi misafir edecek olan doğal hayatın konforu olarak sizi hayal âlemine sürükleyebilir.

www.birun.com