YEŞİL ADAMLAR ATIK YÖNETİMİ’nin Yurt dışı ağı genişliyor.

IRAK''ın Necef ve Kufe şehirlerinde hizmete vermeye başlayarak yurt dışına açılan grup şirketimiz Yeşil Adamlar Atık Yönetimi, Pakistan''ın ikinci büyük şehri Lahor''da kısa bir süre içerisinde hizmet vermeye başlayacaktır. Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif''inde katıldığı Lahor kentinin yarısını kapsayan katı atık toplama hizmet anlaşmasını Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak imzaladı. 

Pakistan''ın kuzeydoğusunda Pencap Eyaleti''nin yönetim merkezi olan şehir, 9 milyonu aşkın nüfusuyla Pakistan''ın ikinci büyük kentidir. 

Pakistan GSYİH''sının %60''ını oluşturan Pencap eyaletinin başkenti ve ülkenin en kalabalık ikinci şehri olan Lahor''un GSYİH''sı 40 milyar dolar olup, ortalama büyüme hızı %5,6''dır. Lahor''un Pakistan''ın GSYİH''na katkısı %13,2 düzeyinde olup, 2025 yılında GSYİH''sının 102 milyar dolara yükselmesi öngörülmektedir. Hızla kalkınan ekonomisi sayesinde Lahor, Türk işadamları için cazip bir pazar konumunda bulunmaktadır. 

Lahor''da istihdam, hızla kalkınan ekonomisi sayesinde, üretim sektörlerinden servis sektörlerine kaymaktadır. İş gücünün %42''si finans ve bankacılık, emlak ve gayrimenkul, sosyal hizmetler gibi sektörlerde çalışmaktadır. Lahor, Pakistan''ın en büyük yazılım üreten şehridir ve bu alanda ucuz, iyi eğitimli ve İngilizce bilen genç nüfusuyla büyük rekabet üstünlüğüne sahiptir. 

Lahor, bir çok uygarlığın kültürel mirasına sahip bir merkez olmuştur tarih boyunca. Lahor''un en değerli sanatsal yapıları, müze, saray, çeşitli çeşmeler, Timuroğulları döneminde yapılan Badşahi camii ve Hint-Pakistan sanatının başyapıtı kabul edilen Salimar bahçeleridir. 

Badşahi Camii

Lahor şehrinin ½ ''nin 7 senelik atık yönetimi hizmetini alan Yeşil Adamlar Atık Yönetimi, 4.000 personel, 220 iş makinası ile 2.700 Ton /Gün - 81.000 Ton/Ay ve yıllık yaklaşık 1.000.000 Ton''luk kapasitede atık toplama ve depolama hizmeti verecektir.