YENİ ŞAFAK'LA 18 YIL

1995 yılında ''Türkiye''nin Birikimi'' sloganı ile yayın hayatına başlayan ve ülkenin demokratikleşme sürecine büyük katkı sağlayan Albayrak Grubu medya kuruluşlarından Yeni Şafak Gazetesi, 18. kuruluş yıl dönümünü Merter''deki Green Park Otel''de düzenlediği kahvaltılı toplantı ile kutladı. 

Toplantıya Albayrak Holding CEO''su Ömer Bolat, Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve gazete Genel Müdürü Mehmet Ziya Gökalp başta olmak üzere, gazetenin Yazı İşleri Müdürleri Özcan Ünlü ile Fuat Atik, Haber Müdürü Fatma Demircioğlu, Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, Washington Temsilcisi Ali Akel, TV Net Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Yurt Haberler Müdürü Kadir Demirel, İstihbarat Müdürü Hikmet Gök, Ekonomi Müdürü Fikret Çengel, gazetenin eski Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan, eski Haber Müdürü Mehmet Köşker ile Yeni Şafak yazarları ve personeli katılmıştır. 

Albayrak Holding CEO''su Ömer Bolat konuşmasında, Yeni Şafak''ın 18 yıla çok büyük işler sığdırarak çok başarılı haberlere imza attığını söyledi. 

 Konuşmasında Yeni Şafak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak ile İcra Kurulu Başkanı  Mustafa Albayrak''ın selamlarını ileten Bolat, "14 yıldır bu gazeteyi omuzlayan insanlar, bu  gazetenin yayın hayatını aşkla şevkle sürdürüyorlar. Daha yapacak çok işimiz var" dedi. Yeni  Şafak imzalı haberlerin Türkiye''nin normalleşmesine sağladığı katkılardan söz eden Bolat,  "Kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen tüm çalışanlarını kutluyorum" diyerek eski-yeni tüm  çalışanlara teşekkür etti.
 Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert yaptığı konuşmada, Yeni Şafak''ı  ''yandaş basın'' olmakla itham edenlerin hata yaptıklarını vurgulayan Cömert şunları söyledi:  "Gazetemizin ''yandaş basın'' olduğunu ileri sürenler avuçlarını yalasınlar. Biz bu siyasi çizginin, bu  fikrin en yetim ve mahrum olduğu zamanlarda da sahibiydik. Bugün de öyleyiz.." Sunuculuğunu gazete yorum sayfası editörlerinden Murat Aksoy''un yaptığı 18. yaş günü kutlamasında yapılan çekilişte şanslı personeller umre, plazma televizyon, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve Ipad gibi çeşitli hediyelerin de sahibi oldular.