Tebriz Belediye Başkanı’ndan Albayrak Holding’e ziyaret


 

Tebriz Belediye Başkanı Sadegh Najafi beraberindeki heyetle birlikte Albayrak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak’ı makamında ziyaret etti. Görüşmede iki ülke arasındaki ticaret hacminin arttırılması gerektiği vurgulandı.


Tebriz Belediye Başkanı Sadegh Najafi, Tebriz Vali Yardımcısı Pour Mahdi ve beraberindeki 8 kişilik heyet Albayrak Grubunu ziyaret etti. Bayrampaşa’da bulunan Albayrak Medya binasında gerçekleşen ziyarette heyeti Albayrak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak karşıladı. Görüşmede İran ile Türkiye arasındaki ticaretin arttırılması için fikir alışverişinde bulunuldu. Soma’daki maden faciasını duyduklarını ve çok üzüldüklerini söyleyen Tebriz Belediye Başkanı Sadegh Najafi, Türkiye halkına baş sağlığı dileklerini iletti. Türkiye ile İran devleti arasında gerçekleşen ticaret hacminin daha da artabileceğini söyleyen Najaf, “ Türkiye ve İran Cumhurbaşkanlarının da dediği gibi iki ülke arasındaki ticaret hacmini 50 Milyar Dolar olmasını arzuluyoruz. Hem İran hem de Türkiye de bu potansiyele sahip” ifadelerini kullandı. Albayrak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak’da İranlı heyete Türkiye’de ve yurtdışında Albayrak Grup tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.


TEBRİZ’E BEKLİYORUZ

Albayrak Grubunun dünyanın birçok noktasında inşaat, geri dönüşüm sistemleri, ulaşım gibi alanlarda hizmet verdiğini bildiklerini söyleyen Najafi, “Tebriz 1,5 Milyon’luk nüfusuyla gelişen bir şehir. Ahmet Albayrak’la Tebriz’de yapabileceğimiz inşaat, katı atık toplama ve metrobüs projelerimizden bahsettik. İnşallah Ahmet Albayrak’ı yakın zamanda ekibiyle birlikte Tebriz’e bekliyoruz” diye konuştu. Görüşmenin ardından Ahmet Albayrak İranlı heyete, Anadolu kültürünü tanıtan el yapımı çeşitli çini hediyeler takdim etti.