MÜSİAD Konya Şubesinden TÜMOSAN'a ödül

MÜSİAD Konya Şubesi, İstanbul Sanayi Odası İSO 1000 listesinde de yer alan Konyalı firmalar için ödül töreni düzenledi. Törene Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da katıldı. 


Geçen yıl İSO 500 listesin de 326. sırada yer alan TÜMOSAN ödüle layık görülürken, ödül Albayrak Grup CEO''su Ömer Bolat''a verildi. 

Törene bakanların yanı sıra Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekilleri, oda ve borsa başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Konya''da faaliyet gösteren firma temsilcileri ile iş adamları katıldı. 


İŞ ADAMLARIMIZA MÜTEŞEKKİRİZ 


Ödül töreninde bir konuşma yapan bakan Davutoğlu; siyaseti, şirketleri ve ekonomiyi ayakta tutanın insan unsuru olduğunu belirterek "Türkiye, istikrarlı geleceği ve başarılırıyla diğer ülkelere örnek haline geldi. G20 de herkes Türkiye''nin bu başarısından bahsediyor. Biz emek maliyetini düşürecek bir siyasi yapıyı kabul edemeyiz. Krizleri aşma konusunda siz işadamlarına müteşekkiriz." dedi. 

TÜMOSAN''dan atılıma devam 2005 yılında TÜMOSAN''ı devraldıktan sonra atıl kapasiteyi verimli bir çalışmayla değerlendiren Albayrak Grubu, milli tank motoru projesine milli otomobil motorunu da ekleme düşüncesinde. Ülke ekonomisine katma değer sağlayan grup şirketimiz, istihdamın artışı için de önemli bir çaba sarfediyor. Türkiye''de ilk kez İTÜ ile TÜMOSAN işbirliğiyle TÜBİTAK destekli çevre dostu yeşil LPG''li dizel motor üretilmiş, kamuoyundan olumlu tepkiler gelmişti. Yüzde 100 Türk malı olan TÜMOSAN''ın Konya''ya istihdam açısından da önemli bir katkısı bulunmaktadır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın yerli otomobil üretim çağrısına da Albayrak Grubu bünyesinde yer alan yerli traktör üreticisi Tümosan''dan anlamlı cevap gelmiş, ilk yerli otomobil motorunun üretimi için start verilmiştir.