FESHANE ETKİNLİKLERİ KONYA TANITIM GÜNLERİ

İstanbul Feshane Uluslararası Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi gerçekleşen törene Avrupa Birliği Bakanı, Başmüzakereci Egemen Bağış, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya ve İstanbul Milletvekilleri, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Konya Şeker ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Albayrak Holding CEO''su Ömer Bolat, sanayi kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katılmıştır. 

Türkiye''nin önde gelen traktör markalarından olan grup şirketlerimizden Tümosan''ın da son teknoloji ürünleriyle hazır bulunduğu fuarın açılışına katılan Albayrak Holding CEO''su Ömer Bolat, bundan 30 yıl önce Anadolu''nun tarım ambarı olarak bilinen Konya''nın bugün dev bir sanayi şehrine dönüştüğünü söyledi. 


Konya Büyükşehir Belediyesi''nin başarılı belediyecilik çalışmasının Konya''nın kültür ve sanayi açısından gelişmesine katkı sağladığını belirten Ömer Bolat; "Konya, Anadolu''nun yükselen bir yıldızı olarak grafiğini hızla yukarı taşıyor. Gelişmişlik liginde ilk 5''e girmek için sabırsızlanan bir şehir konumuna ulaştı. Konya Hz. Mevlana''dan aldığı ilhamla bereketli ovaları ile müteşebbisi ile büyük ilerleme sağladı" dedi. Albayrak Holding''in Konya''da iki sanayi yatırımı olduğunu hatırlatan Bolat, "Bunlardan birisi TÜMOSAN traktör fabrikası, diğeri de Ereğli Tekstil Fabrikası. Yan sanayisiyle birlikte 10 binlerce istihdama öncülük yapıyor. Ereğli Tekstil ve Tümosan Traktör Fabrikası Konya''nın iki yüzakı kuruluşu. Özellikle Tümosan, lokomotif sektör olan traktör sanayii alanında önemli bir fonksiyon icra etmektedir" açıklamasında bulunmuştur.