DEVLER LİGİNDE TÜMOSAN İLK 500’DE

TÜMOSAN, İSO 500 LİSTESİNDE 326. SIRADA YER ALDI


Ülkemizin dizel motor ve yerli traktör üreticisi olan Grup şirketlerimizden TÜMOSAN, özelleştirme sonrası sergilemiş olduğu başarılı performans ile 2010 yılında Türkiye''''nin en büyük 500 sanayi kuruluşunun yer aldığı İstanbul Sanayi Odası (ISO) 500 listesine girdi. 


Yükselişlerinin teknolojiye ve kaliteye yaptıkları yatırımın bir sonucu olduğunu belirten TÜMOSAN yetkilileri; belirlenen vizyonun, TÜMOSAN''''ı ulusaldan evrensele uzanan bir marka yapmak olduğunu ifade ettiler. Bu öngörü ile yapılacak çalışmalara sadece yerel olarak değil evrensel olarak da bakılmasının gerekliliği vurgulanmıştır. 

Tek vardiyada 25 000 adet dizel motor ve 15 000 adet traktör üretim kapasitesi ile ulusal traktör sektöründe en yüksek üretim kapasitesine sahip olan TÜMOSAN''''ın özelleştirilme sonrası pazarda sahip olduğu değerlerin canlandırılmasına yönelik faaliyetler hızla sürdürülmektedir. Öz değeri, yenilik, sürekli gelişim ve uzak görüşlülük olan TÜMOSAN; ürün gamında modern, estetik, konforlu ve dayanıklı traktörlere yer vermektedir. Yerel ve kendi kaynaklarına güvenen, bu kaynaklara öncelik veren bir marka olarak TÜMOSAN, tüm bu hedefleri ülkemizdeki mevcut mühendislik potansiyeli ve kendi işgücü ile gerçekleştirmeyi tercih etmiş, çalışmalarını bu doğrultuda yönlendirmiştir. Yetkililer, Türkiye''''nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olarak, faaliyet göstermeye başlanılan ilk günden bu yana büyüme stratejileri doğrultusunda yatırımlarının devam edeceğini belirterek, LPG yakıtlı motor, 100 BG üzeri traktör, pamuk hasat makinesi gibi AR-GE projeleri ile de bir çok ilke imza atarak hızla çalışmalarının devam edeceğini belirttiler.