ALBAYRAK GRUP ŞİRKETLERİ ‘İNSAN KAYNAKLARI ve İSTİHDAM FUARI’ na KATILDI.

Esenler Belediyesi ve İşkur işbirliği ile Tekstilkent Yönetim Binasında 23-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen '''' İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı '''' na Albayrak Grubunu Holding İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü, Yeni Şafak ve TV Net İK departmanları katılmışlardır.


Tekstilkent Yönetim Binası''nda Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu''nun ev sahipliğinde gerçekleşen fuarın açılış törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer''de katıldı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, işsizlikle ilgili temel 2 sorunun olduğuna dikkat çekti. Dinçer bu iki sorunu, piyasanın ihtiyaçlarına uygun niteliklere sahip eleman ile eleman arayanla, iş arayanlar arasında köprü kurma sorunu olarak özetledi. Bu 2 sorunla ilgili son yıllarda önemli mesafeler kat edilmesine rağmen halen bu sorunların tam olarak çözülemediğini söyleyen Bakan Dinçer, bu iki konu üzerinde odaklanmak gerektiğine dikkat çekti. İŞKUR''lar vasıtasıyla yapılan programları da anlatan Dinçer, doğrudan doğruya özellikle sanayinin ihtiyaçlarına uygun olarak mesleki eğitimleri programladıklarını ifade etmiştir. 


Fuara Medya sektörümüzden Yeni Şafak ve TV Net birlikte katılmışlardır. 

Kariyer planı açısından medya sektöründe olmayı düşünen üniversite öğrencilerinin yoğun ziyaretinin yaşandığı stantlardan biri olan Yeni Şafak ve TV Net yetkilileri, ziyaretçilere medya sektörü ve iş olanakları hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır. 

Albayrak Holding İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü''de fuara grup şirketlerimizi temsilen katılmıştır. Ziyaretçilere grubumuz ve grup şirketlerimiz hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, faaliyet gösterilen sektörlerimiz ve insan kaynakları felsefemiz ile ilgili bilgiler aktarılmıştır.